melyik csapat két győzelméig tartó bronzcsatát. Az első mérkőzés
        itthoni biztos 26:18-as győzelme ellenére mindenki tudta, hogy
        Dunaújvárosban nem lesz sima mérkőzés, s minden egyes labdáért,
        minden egyes gólért, vagy annak elkerüléséért nagyon keményen
        meg kell küzdeni.

A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően alakult. A két csapat végig szinte   s az idei évben a Magyar Kupában is
        fej-fej mellett haladt, bár az első félidőt lányaink háromgólos (13:10) előny-  bronzérmet szerzett. Mindemellett a
        nyel zárták. A második félidő első öt percében azonban az Újváros egy 5:0-s   nemzetközi EHF kupában is a legjobb
        rohammal kezdett, s máris fordult a kocka. 19:19-nél egyenlített csapa-  négy közé jutott, ami azt jelenti, hogy
        tunk, s az utolsó három percre kétgólos (22:20) előnnyel érkeztek lányaink.   Érd női kézilabdacsapata a nemzet-
        Két perccel a vége előtt egy véleményes, talán túl szigorú kiállítás sújtott   közi szintéren is ismert, sőt, az
        bennünket, az Újváros egy gólra felzárkózott, s két másodperccel a befejezés   elmúlt évek nemzetközi kupaered-
        előtt a volt érdi Vincze Melinda egyenlített. 22:22 a vége, s miután döntetlen   ményeinek köszönhetően is Európa
        eredmény nem születhetett, jöttek a mindent eldöntő hétméteresek.  elismert, jegyzett csapatai közé
        Az első öt-öt lövésből mindkét csapat hármat-hármat értékesített, követ-  került. Nagy-nagy gratuláció ezért a
        kezhetett a „hirtelen halál”, amely valamelyik csapat első rontásáig tart.   csapat tagjainak, a szakmai stábnak,
        A mérkőzés a harmadik, összességében a nyolcadik körben dőlt el, amikor   s mindenekelőtt Szabó Edina veze-
        Katarina Krpezs biztos kézzel belőtte, a dunaújvárosi Takács Dusmáta   tőedzőnek, akinek immár öt éve
        lövését az Érd „hetesölő” specialistája Szvetlana Gridnyeva kitenyerelte.   tartó kemény, céltudatos munkája
        Gridnyeva négy hétméterest hárított (a mérkőzés során még kettőt) így nem   vezetett ehhez a sikerhez. És persze,
        csoda, hogy felkászálódva a „kicsi kupac nagyot kíván” alakzatból, boldog   köszönet valamennyi szponzornak,
        csapattársai néhányszor a levegőbe röpítették Szvetlánát, hogy aztán   támogatónak, akik biztosították a
        ugyanezt megtegyék Szabó Edina vezetőedzővel is.                nyugodt felkészülés hátterét, mert
        A csapat sorrendben harmadszor – 2012/13, 2013/14, és a 2014/15-ös bajnoki   anélkül nehezen képzelhető el egy
        szezonban – hódította el a bajnoki bronzérmet a magyar első osztályban,    ilyen sikertörténet.
        Bajnok

labdarúgók

Labdarúgócsapatunk két fordulóval a bajnokság zárása előtt
        megnyerte Pest megye első osztályú bajnokságát.
        Limperger Zsolt vezetőedző egy  stílusosan, jól futballozó csapatot épített,   A versenykiírás szerint az NBIII-ba
        amely a tavalyi második hely után az idei évben megérdemelten lett Pest   kerülésért  egy másik megyei
        megye bajnokcsapata. Különösen az őszi szezon sikerült kiválóan, (15 mérkő-  bajnokkal sorsolják össze a
        zésből 14 győzelem, egy döntetlen) a tavaszi kezdeti bizonytalankodás után   csapatot, s az oda-vissza vágó után
        magára talált a csapat ( 13 mérkőzésből 6 győzelem, 6 döntetlen 1 vereség,)   a két mérkőzés győztese kerül egy
        amely a bajnoki címhez vezetett. Gratulálunk a fiúknak és Limperger Zsolt   osztállyal feljebb.
        vezetőedzőnek! Május 31-én Turán játszott csapatunk, június 6-án pedig az   A sorsolás a bajnokság befejezése
        Ercsi úti pályán a Nagykőröst  fogadta. A Nagykőrös elleni utolsó fordulóban   után készül el, s akkor válik ismertté
        a közönség ünnepelhette városunk bajnokcsapatát, és sok szurkoló élt ezzel   a csapat osztályozós ellenfele.
        a lehetőséggel, hisz ilyen ünnepre nem minden esztendőben adódik lehetőség.   • Pató Lajos